Jak zachęcić dzieci do jedzenia owoców?

ByDaniel

Jak zachęcić dzieci do jedzenia owoców?

Owoce i warzywa w innej formie

Rodzice małych dzieci, często borykają się z problemem urozmaicenia ich diety. Dzieci najchętniej sięgają po słodycze i fast foody, co nie jest najlepsze dla ich zdrowia, a także nie zapewnia im odpowiedniej dawki składników odżywczych. Oczywiście ostateczna decyzja żywieniowa, należy do rodzica, jednak warto czasem pójść na delikatne ustępstwo swoim pociechom i podać im jedzenie, które będzie dla nich bardziej ‘przyjazne’ w formie, ale będzie też zdrowie i pełnowartościowe. Jednym z przykładów takiego produktu, jest mus owocowy. Przecier z owoców zamknięty w niewielkiej tubce, występujący w wielu smakach, między innymi:

-jabłko

-morela

-wiśnia

-truskawka

-pomarańcza

W niektórych rodzajach musów pojawiają się też dodatki warzyw, na przykład dyni czy marchewki, co pomaga dostarczyć dodatkowej porcji warzyw oraz ich składników do codziennej diety. Forma musów sprawdza się świetnie, podczas rozszerzania diety dzieci powyżej 6. miesiąca życia, które nie mają jeszcze możliwości jedzenia owoców, a dzięki musom mogą uczyć się nowych smaków. 

Słodka przekąska bez cukru

W musy owocowe to specjalnie skoncentrowana forma owoców, dzięki czemu można wydobyć w pełni ich smak, bez dodatkowej zawartości cukru. Stanowi to bardzo dobry sposób na słodką, ale także zdrową przekąskę. Dzięki dużej zawartości owoców, w musach występuje także duża ilość witaminy C, która wpływa na odporność organizmu. Kolejnym atutem tego produktu jest brak konserwantów oraz sztucznych słodzików, dzięki czemu, bez obaw można podawać musy nawet najmniejszym dzieciom, bez obawy o negatywny wpływ na młody organizm. Musy owocowe, mogą stanowić samodzielną przekąskę, ale także być dodatkiem do innych potraw, przykładowo jako polewa do naleśników czy gofrów, a także jako składnik owsianek czy kaszek, w przypadku młodszych dzieci i rozszerzania ich diety.

Praktyczne zamknięcie

Musy zamknięte są w saszetkach posiadających praktyczną zakrętkę, dzięki czemu nie muszą być zjedzone w całości i po zamknięciu można je włożyć do torby lub plecaka, bez obawy o rozlanie się.

About the author

Daniel administrator